#Реальні кошти - реальним споживачам!

Пільги й субсидії в новому опалювальному сезоні: як ОСББ будувати роботу з ПФУ

Наближається черговий опалювальний сезон, а отже чимало сімей звернеться по призначення житлових субсидій. Нагадаємо, що з 1 грудня 2022 року питанням призначення житлових субсидій та пільг опікується Пенсійний фонд України. Доки ПФУ розбирався з новою задачею, між ним і ОСББ виникали непорозуміння з приводу того, що ОСББ "повинні", а що - ні. Тож саме час підвести підсумки й нагадати, з чим ми входимо в опалювальний сезон 2024/2025 р.р.

Відомості до Пенсійного фонду ОСББ можуть надавати зручним способом на свій вибір

Пенсійний фонд України на своїй офіційній сторінці розмістив повідомлення, в якому підтвердив, що ОСББ мають право й можливість надавати до ПФУ відомості, необхідні для призначення субсидій та пільг, зручним способом на вибір самих ОСББ: через вебпортал ПФУ або в паперовому вигляді. Такими відомостями є відомості про адреси обслуговування і розмір внесків. Так само надається інформація про зміну розмірів внесків, форми управління багатоквартирним будинком.

Наголошується, що в призначенні житлових субсидій та пільг не може бути відмовлено у випадку надання управителями багатоквартирних будинків та ОСББ інформації в паперовому вигляді та відсутності їх реєстрації в електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Фонду.

«В ОСББ не буде пільг і субсидій»: як ОСББ і громадянам реагувати на погрози без емоцій

ПФУ відмовляє в субсидії

19 червня 2024 року на сайті Мінсоцполітики було опубліковано інформаційне повідомлення, яке поширили ЗМІ із заголовками «в будинках ОСББ не буде субсидій».

Коротко: зміст повідомлення вводить в оману, оскільки суперечить чинному законодавству. Хто і навіщо це зробив – мало би бути темою службового розслідування в Мінсоцполітики.

А поки чекаємо на службове розслідування і публічні вибачення міністерства перед громадянами, які одержують субсидії, ми даємо інструкцію правлінням ОСББ та громадянам, як діяти.

ОСББ і "акти (не)проживання": позиція Мінсоцполітики

Зовсім нещодавно ми нагадували, що складання будь-яких "актів проживання" чи "актів непроживання", а так само й видача відповідних довідок, не є повноваженням посадових осіб ОСББ. І от з цього приводу висловилося Міністерство соціальної політики України, оприлюднивши відповідне інформаційне повідомлення від 4 червня 2024 року.

"Акти непроживання" і ОСББ

До правлінь ОСББ час від часу звертаються співвласники чи мешканці будинку з вимогою надати довідку про "проживання / не проживання" самої особи чи іншої людини. Нагадуємо, що ОСББ не є тим суб'єктом, посадові особи якого уповноважені видавати подібні довідки, та рекомендуємо ознайомитись з роз'ясненням Державної міграційної служби щодо питання про декларування місця проживання та реєстрація місця проживання (перебування) особи.

Непорозуміння Пенсійного Фонду України та ОСББ – в чому питання ?

 

16 вересня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України», якою передбачив передачу усіх функцій із призначенням та виплати субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги до органів Пенсійного фонду України (далі ПФУ).

Адміністрування пільг і субсидій Пенсійним фондом: чи змінилося щось для ОСББ?

Пільги і субсидії готівкою

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 16 вересня 2022 р. № 1041 передав Пенсійному фонду України функції з нарахування (призначення) та виплати житлових субсидій і пільг. Ці повноваження в повному обсязі ПФУ почне здійснювати з 1 січня 2023 року. Але вже зараз деякі органи Пенсійного фонду України наполягають на реєстрації ОСББ в “електронному кабінеті” ПФУ і виключно електронному обміні даними, а також вимагають від ОСББ надання інформації, не передбаченої законодавством (і якою ОСББ просто не володіють). Чи правомірні такі вимоги? Розберемо в редакційній статті.

Усі субсидії з травня 2021 року будуть виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 420 було внесено істотні зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Головна зміна - залишено лише одну форму виплати житлових субсидій, а саме "готівкову".

Крок за кроком до реальної монетизації

На офіційній Інтернет-сторінці Міністерства соціальної політики України оприлюднено для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”. Із позитивного - проект передбачає доповнення Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі положенням про те, що пільговик може подати заяву про виплату пільги в грошовій готівковій формі в будь-який час. Із негативного - проектом пропонується доповнити Положення про порядок призначення житлових субсидій вимогою до об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) подавати місцевим органам соціального захисту населення відомості про розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком “(в розрізі їх складових) та витрат на комунальні послуги”.

Досвід отримання пільг грошима

В силу сьогоднішньої ситуації з монетизацією пільг, хочу розповісти про свій досвід отримання пільг у готівковий формі. Наша сім’я має право на пільги учасника бойових дій (УБД), тому чоловік ще на початку жовтня 2019 року написав заяву до органу місцевого соцзахисту про бажання отримувати пільги саме у готівковий формі, попередньо відкривши для цього картковий рахунок в банку.

Сторінки