загальні збори

Чи потрібно обирати секретаря при проведенні установчих і загальних зборів ОСББ?

Питання про нібито обов’язкове обрання секретаря на зборах (як установчих так і загальних) ОСББ періодично виникає у різних областях України при проведенні реєстраційних дій.

Закон «Про ОСББ» не вимагає і взагалі не передбачає обрання секретаря на установчих або загальних зборах ОСББ. Юридично і практично це є неможливим у більшості випадків. Адже обирати більшістю присутніх на зборах Закон дозволив лише голову зборів. Всі інші рішення приймаються більшістю голосів усіх співвласників, а не просто присутніх на зборах. Тож якщо на зборах немає більшості голосів усіх співвласників, то обраний більшістю присутніх секретар буде нелегітимним.

У той же час, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» вимагає на протоколі  зборів та інших документах або підписів голови і секретаря зборів, або підписів осіб, яких уповноважили збори.

Для того, щоб дотриматися вимог обох зазначених законів, рекомендуємо останнім рішенням зборів завжди зазначати надання доручення голові зборів (чи будь-кому іншому) підписати протокол та всі інші документи.

Відбувся вебінар-практикум щодо проведення загальних зборів ОСББ з урахуванням минулорічних законодавчих змін

6 листопада відбувся організований ПроОСББ вебінар-практикум «Загальні збори: практика підготовки, проведення, оформлення. Що врахувати в зв’язку зі змінами 2023 року».

Цим вебінаром ПроОСББ відновлює та продовжує традицію проведення просвітніх заходів з актуальних питань роботи ОСББ. Особливістю цього вебінару-практикуму було поєднання теоретичної частини із практичною: розглядом пакету документів, необхідного для проведення загальних зборів і оформлення прийнятих рішень. Цей пакет ми підготували з урахуванням змін, які були внесеня до законодавства у 2023 році, та напрацьованої відтоді практики.

Готуємо загальні збори: по суті чи по формі?

Протягом останніх тижнів одразу кілька ОСББ з різних міст зверталися до мене по консультацію щодо проведення загальних зборів. Власне, нічого дивного чи особливого - багато хто проводить збори влітку й багато хто ще з літа починає готувати осінні збори. Та мене зацікавила спільна особливість усіх звернень - правління дуже переймаються формальними аспектами організації та проведення загальних зборів. Це й спонукало мене написати короткий блог.

Завжди закликав і закликаю ще раз: працюйте з людьми! А інше додасться.

Відбувся вебінар "Зміни до закону про ОСББ: що змінилося і що не змінилося в діяльності об'єднань"

20 січня на ПроОСББ.інфо відбувся вебінар "Зміни до закону про ОСББ: що змінилося і що не змінилося в діяльності об'єднань". Наталія Кальченко розповіла про зміни, які приніс закон 3270 (законопроект 7029) до закону про ОСББ.

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 3: як проводити загальні збори “старим” ОСББ?

10 листопада 2023 року набрали чинності зміни, передбачені Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). Тож саме час поговорити, як із цим жити далі існуючим ОСББ (тим, що були створені й зареєстровані до 10 листопада).

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 2: нові правила для установчих зборів

Продовжую серію блогів, присвячену Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). Сьогодні - про установчі збори.

Може здатися, що сьогоднішня тема цікава лише тим, хто планує створити ОСББ. Але це не так. Раджу цей блог прочитати й тим, хто має вже створене об’єднання. Річ у тім, що на правила, виписані в статті 6 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” для установчих зборів, покликається стаття 10, яка регулює порядок проведення загальних зборів. Тож те, що розглянемо сьогодні, буде важливим і для наступного блогу про загальні збори.

Що робити й чого не робити ОСББ після прийняття законопроекту 7029? Частина 1: загальний огляд

10 серпня 2023 року було опубліковано прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (він же - законопроект 7029). У серії блогів я розберу основні зміни, що стосуються ОСББ, та дам кілька порад щодо того, як об’єднанням уникнути серйозних ускладнень від чергового “спрощення” їхньої роботи.

Відкритий лист щодо законопроекту 7029

Понад рік триває розгляд законопроекту 7029 у Верховній Раді. За проміжок між першим і другим читанням текст законопроекту був не один раз переписаний. Але в підсумку ми маємо той самий результат, що й на початку: 7029 не вирішує проблем ОСББ, а створює нові. І якщо півтора роки тому про це говорили ми, то зараз про це говорить і Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України.

Закликаємо членів профільного комітету зупинитися і дати собі чесну відповідь: що не так із законопроектом 7029, і чи потрібен він взагалі? І рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроект як такий, що в дійсності не відповідає потребам ОСББ, а в умовах воєнного часу взагалі є неприйнятним і шкідливим.

Установчі = загальні. Практика Верховного Суду щодо загальних зборів ОСББ

Коли хтось зі співвласників не згоден з рішеннями, прийнятими загальними зборами, то дуже рідко оскаржує їх по суті. Частіше він намагається домогтися визнання рішення недійсним з формальних підстав, як-от порушення процедури скликання і проведення зборів, голосування на них тощо. Свого часу такі співвласники не гребували і більш масштабною ціллю - домогтися фактичної ліквідації ОСББ через оскарження рішень установчих зборів. Знову ж таки, з формальних (процедурних) підстав.

Сторінки