законопроект

Пропозиції ПроОСББ до проєкту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо управління житловим фондом»

Благодійний фонд “ПроОСББ” засвідчує Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України свою повагу та надає пропозиції до проєкту закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо управління житловим фондом" (далі – Проєкт), оприлюдненого на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (https://mtu.gov.ua/news/35823.html).

Хочемо наголосити, що співвласники багатоквартирних будинків в Україні протягом багатьох років довели свою організаційну та фінансову спроможність управляти своєю приватною власністю — багатоквартирними будинками. Перешкоди, які перед ними поставали й постають, найчастіше є наслідком мінливих "правил гри" та непослідовної державної політики. Тому вкотре просимо під час підготовки проєктів законодавчих актів утриматися від внесення змін до законів України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" та "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", особливо в частині фундаментальних засад права власності на багатоквартирні будинки, управління ними, створення та діяльності ОСББ.

Обговорення проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо управління житловим фондом»

На сторінці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України для обговорення оприлюднено проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо управління житловим фондом».

Законопроект, серед іншого, пропонує внести кардинальні зміни до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Тому як представникам ОСББ, так і просто небайдужим власникам житла необхідно з ним ознайомитися та надати свої пропозиції та зауваження не пізніше 31 серпня 2024 року.

У Верховній Раді хочуть відкрити доступ до підвалів багатоквартирних будинків усім охочим

У ВРУ хочуть відкрити доступ до підвалів

На розгляді у Верховній Раді України перебуває законопроект № 11345 від 17.06.2024 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, формування фонду захисних споруд цивільного захисту, створення класів та центрів безпеки”.

Загалом він присвячений іншим питанням, але ж передбачає обов’язок ОСББ і взагалі співвласників багатоквартирних будинків “здійснювати обстеження наявних приміщень підземного простору, що є спільним майном, та, у разі якщо встановлено можливість їх використання як об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, облаштовувати в них такі об’єкти, забезпечувати їх утримання”.

Відбувся вебінар "Зміни до закону про ОСББ: що змінилося і що не змінилося в діяльності об'єднань"

20 січня на ПроОСББ.інфо відбувся вебінар "Зміни до закону про ОСББ: що змінилося і що не змінилося в діяльності об'єднань". Наталія Кальченко розповіла про зміни, які приніс закон 3270 (законопроект 7029) до закону про ОСББ.

Відкритий лист Президенту України щодо законопроекту 7029

відкритий лист Президенту щоо 7029

Прийнятий у другому читанні текст законопроекту 7029, усупереч його назві, не спрощує, а ускладнює роботу існуючих ОСББ та створює перешкоди в створенні нових об’єднань. Тому БФ "ПроОСББ" звернувся до Президента України з проханням повернути Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками” (законопроект № 7029 від 08.02.2022) до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Рада прийняла в 2 читанні законопроект 7029

Верховна Рада на засіданні 14 липня 2023 року прийняла в другому читанні сумнозвісний законопроект 7029. "За" проголосували 245 народних депутатів. Ознайомитися зі списком тих, хто підтримав законопроект, ви можете на сторінці Парламенту за посиланням.

Станом на 14 липня на сайті Ради відсутній зведений текст законопроекту, за який голосували парламентарі, присутня лише порівняльна таблиця до другого читання. З урахуванням цього, а також якості тексту законопроекту і зауважень Головного юридичного управління, остаточний тест після "редакційного опрацювання" може виглядати інакше.

До набрання чинності законопроект ще повинен бути підписаний президентом.

Відкритий лист щодо законопроекту 7029

Понад рік триває розгляд законопроекту 7029 у Верховній Раді. За проміжок між першим і другим читанням текст законопроекту був не один раз переписаний. Але в підсумку ми маємо той самий результат, що й на початку: 7029 не вирішує проблем ОСББ, а створює нові. І якщо півтора роки тому про це говорили ми, то зараз про це говорить і Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України.

Закликаємо членів профільного комітету зупинитися і дати собі чесну відповідь: що не так із законопроектом 7029, і чи потрібен він взагалі? І рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроект як такий, що в дійсності не відповідає потребам ОСББ, а в умовах воєнного часу взагалі є неприйнятним і шкідливим.

Законопроект 7029: комітет Верховної Ради на сторожі інтересів нотаріусів і забудовників?

#Нахіба7029?

26 квітня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На ньому було схвалено для розгляду Верховною Радою в 2 читанні законопроект 7029. На жаль, головні проблемні питання законопроекту, про які ми писали, комітет проігнорував. І тут важливо виділити дві проблеми: нотаріальне посвідчення підписів і “золота акція” для забудовників. Тому закликаємо народних депутатів голосувати проти законопроекту 7029!

З Печерських пагорбів Херсон не видно

Багатьом херсонським ОСББ після визволення довелося обирати нових голів правління. Але державна реєстрація змін у статутних органах об'єднання проводиться тільки після завіряння підписів на протоколі нотаріусом. На даний момент в Херсоні десь до 10 нотаріусів. Шість знаю точно, і тільки двоє з них працюють з реєстрами. Красота. Мало того, що обстріли кожен день, так і по місту ще треба мотатись щоб у нотаріуса підписи завірити. Ще й коштує це 1000 грн за підпис. Внески зараз власники майже не платять, тому такі кошти, особливо для невеликих будинків, дуже великі на сьогодні. А ще й адмінзбір за держреєстрацію змін 810 грн.

Законопроект 7029 у першому читанні обіцяв відмінити цю норму, яка ускладнює життя ОСББ та підкормлює нотаріусів, то чому ж її прибрали з редакції на друге читання?

Закон про деколонізацію, законопроект 7029 та ОСББ

У Верховній Раді збираються виносити на друге читання законопроект 7029, навколо (необхідності) якого тим часом тривають палкі суперечки. Так, нещодавно обурення в ОСББ викликав той факт, що з законопроекту 7029 абсолютно неочікувано викинули зміни, які включали ОСББ до переліку організацій, яким не потрібно нотаріально посвідчувати підписи при вчиненні реєстраційних дій. У цьому переліку вже є громадські й благодійні організації. У той же час саме для ОСББ ці зміни є вкрай важливими.

Сторінки