ОСББ

Чи потрібно обирати секретаря при проведенні установчих і загальних зборів ОСББ?

Питання про нібито обов’язкове обрання секретаря на зборах (як установчих так і загальних) ОСББ періодично виникає у різних областях України при проведенні реєстраційних дій.

Закон «Про ОСББ» не вимагає і взагалі не передбачає обрання секретаря на установчих або загальних зборах ОСББ. Юридично і практично це є неможливим у більшості випадків. Адже обирати більшістю присутніх на зборах Закон дозволив лише голову зборів. Всі інші рішення приймаються більшістю голосів усіх співвласників, а не просто присутніх на зборах. Тож якщо на зборах немає більшості голосів усіх співвласників, то обраний більшістю присутніх секретар буде нелегітимним.

У той же час, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» вимагає на протоколі  зборів та інших документах або підписів голови і секретаря зборів, або підписів осіб, яких уповноважили збори.

Для того, щоб дотриматися вимог обох зазначених законів, рекомендуємо останнім рішенням зборів завжди зазначати надання доручення голові зборів (чи будь-кому іншому) підписати протокол та всі інші документи.

“Земельні” історії

Відповідно до звіту Європейського інституту ефективності будівель (BPIE), з початку повномасштабного вторгнення (станом на лютий 2024 р.) в Україні було пошкоджено близько 1,8 млн квартир у багатоквартирних житлових будинках, 220 315 індивідуальних будинків і понад 67 206 місць у гуртожитках. Понад чверть цих об’єктів було повністю знищено.  

Це зруйноване або пошкоджене житло належало 2,5 млн людей. Частина з них змушена була виїхати за кордон чи в інший регіон або населений пункт нашої країни.  Більшість із них мріє повернутися додому – якщо не до свого старого, то до відбудованого на його місці. Однак для цього треба відновити свої будинки. А дехто погоджується отримати житловий сертифікат, відповідно до якого купує нове житло в будь-якому обраному місці.

Земля як камінь спотикання під час відновлення

Доки земельна ділянка під будинком не буде закріплена за співвласниками, доти забудовники будуть намагатися відібрати цю землю у людей. Передусім у тих, чиє житло знищене або пошкоджене внаслідок дій агресора.

За час війни в Україні пошкоджено або знищено понад 250 тисяч житлових будинків. Мільйони людей опинилися без даху над головою, але мріють відбудувати своє житло. Проте, аби зробити це, потрібно мати не лише документи, що засвідчують право власності на нього, але й на землю. І якщо підтвердити свої права на земельну ділянку під індивідуальними будинками в більшості випадків не проблематично, то з багатоквартирними – зовсім інша ситуація. Співвласники зруйнованого будинку можуть втратити право власності на землю і можливість його відбудувати. А якщо відмовляться від права власності на знищене житло заради отримання компенсації, відповідно до вимог держави, то ризикують опинитися і без нового житла, і без землі. 

Чи можна допомогти цим людям?

«В ОСББ не буде пільг і субсидій»: як ОСББ і громадянам реагувати на погрози без емоцій

ПФУ відмовляє в субсидії

19 червня 2024 року на сайті Мінсоцполітики було опубліковано інформаційне повідомлення, яке поширили ЗМІ із заголовками «в будинках ОСББ не буде субсидій».

Коротко: зміст повідомлення вводить в оману, оскільки суперечить чинному законодавству. Хто і навіщо це зробив – мало би бути темою службового розслідування в Мінсоцполітики.

А поки чекаємо на службове розслідування і публічні вибачення міністерства перед громадянами, які одержують субсидії, ми даємо інструкцію правлінням ОСББ та громадянам, як діяти.

ОСББ і "акти (не)проживання": позиція Мінсоцполітики

Зовсім нещодавно ми нагадували, що складання будь-яких "актів проживання" чи "актів непроживання", а так само й видача відповідних довідок, не є повноваженням посадових осіб ОСББ. І от з цього приводу висловилося Міністерство соціальної політики України, оприлюднивши відповідне інформаційне повідомлення від 4 червня 2024 року.

"Акти непроживання" і ОСББ

До правлінь ОСББ час від часу звертаються співвласники чи мешканці будинку з вимогою надати довідку про "проживання / не проживання" самої особи чи іншої людини. Нагадуємо, що ОСББ не є тим суб'єктом, посадові особи якого уповноважені видавати подібні довідки, та рекомендуємо ознайомитись з роз'ясненням Державної міграційної служби щодо питання про декларування місця проживання та реєстрація місця проживання (перебування) особи.

ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ТО ВБСГ У БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ. Частина 4. Укладення договору на проведення ТО ВБСГ Колективним замовником.

         

            Законодавцем визначено, що співвласники при  проведені ТО ВБСГ, за своїм рішенням можуть обрати такий вид договірних відносин, як Колективний замовник послуги на проведення ТО ВБСГ.

Чи можлива й потрібна “стовідсоткова ОСББізація” України?

Чи потрібна “стовідсоткова ОСББізація” України?

Скільки існують ОСББ в Україні, стільки ж періодично виринає ідея “стовідсоткової ОСББізації” усіх багатоквартирних будинків країни. Кожного разу міжнародні експерти та українські фахівці-практики переконують у безглуздості та безперспективності такої затії, і зрештою політики до них дослухаються, питання знімається з порядку денного. Та за якийсь час змінюється покоління політиків і їхніх радників, і знову ставиться питання: “а чи не зробити ОСББ обов’язковими в усіх багатоквартирних будинках?” Ось і зараз, коли гостро стоїть питання ремонту пошкоджених внаслідок російської агресії багатоквартирних будинків, ідея “стовідсоткової ОСББізації” знову стала предметом обговорень. Вважаємо за необхідне висловити позицію нашої спільноти.

ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ТО ВБСГ У БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ. Частина 3. Приєднання Замовника за замовчуванням до Типового договору

 

Замовник за замовчуванням — це особа, яка автоматично вибирає Оператора ГРМ для обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Цей замовник не має специфічних вимог щодо обслуговування та використовує стандартні послуги, надані оператором ГРМ.

ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ТО ВБСГ У БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ. ЧАСТИНА 2. ТИПОВИЙ ДОГОВІР ПРИЄДНАННЯ НА ТО ВБСГ.

 

          Задля безпеки газопостачання та готовності газових мереж ( що відносяться до спільної власності) багатоквартирного будинку співвласники будинку або уповноважена ними особа мають укласти договір на технічне обслуговування таких мереж.

Сторінки