утримання

Позиція ПроОСББ щодо звільнення співвласників багатоквартирного будинку від сплати витрат на його утримання й управління під час воєнного стану

Відновлюємо будинок разом

Останнім часом з'явилося багато законодавчих ініціатив, які мають на меті звільнити власників, квартири яких були знищені або пошкоджені внаслідок російської агресії, від оплати комунальних послуг, а також витрат на управління і утримання житла. Ми категорично заперечуємо проти огульного звільнення від сплати витрат на управління і утримання житла, особливо — внесків в ОСББ. Якщо держава бажає підтримати власників житла, які постраждали від агресії, то вона повинна на це передбачити відповідні кошти й надавати допомогу безпосередньо потерпілим, а не бути "доброю за чужий рахунок".

Вебінар "Особливості експлуатації житлових будівель: формування стратегії технічного обслуговування та ремонту будівель"

25 грудня 2024 року відбувся організований ПроОСББ вебінар "Особливості експлуатації житлових будівель: формування стратегії технічного обслуговування та ремонту будівель".  З відеозаписом вебінару та презентацією можна ознайомитися нижче. Використання і поширення, як завжди, вітається!

Посібник "Життєвий цикл будинку"

У розділі "Посібники" нашої Бібліотеки - поповнення!

Посібник "Життєвий цикл будинку" має на меті надати інформацію щодо особливостей експлуатації житлових будівель із урахуванням норм українського законодавства, ­роз’яснити важливість та необхідність розробки стратегії технічного обслуговування та ремонту будівель, забезпечення енергоефективності, а також залучити співвласників багатоквартирного житлового будинку до управління спільним майном.

У будинку - хворий на коронавірус: що робити?

Пропонуємо ознайомитися з порадами лікаря-епідеміолога Андрія Александріна що робити ОСББ в ситуації, коли один з мешканців будинку захворів на COVID-19 (спойлер: зберігайте спокій, дотримуйтеся особистої гігієни та продовжуйте робити вологе прибирання під'їзду).

Утримання та ремонт багатоквартирного будинку

З цього матеріалу ви дізнаєтеся, від чого залежить термін служби будинків, чому руйнуються будинки та їхні окремі елементи, а також, що і коли треба робити співвласникам для того, аби їхній багатоквартирний будинок служив їм вірою і правдою якомога довше.

 

Термін служби багатоквартирного будинку.

Утримання чи управління?

У червні 2018 року були введені в дію положення нового Закону України “Про житлово-комунальні послуги” щодо послуги з управління багатоквартирним будинком. І відтоді не припиняються спроби штучно ототожнити ОСББ з управителем. Одним із проявів такого штучного ототожнення стали поради або й вимоги до ОСББ затверджувати “внески на управління” багатоквартирним будинком. Втім, у дійсності законодавство цього не передбачає - і "перейменування" внесків може принести ОСББ більше проблем, ніж вирішити.

Прощання з ЖЕКом (презентація)

Будь ласка, зверніть увагу, що нижченаведений матеріал є актуальним на 2020 рік. Хоча викладені в ньому рекомендації є актуальними по суті, посилання на нормативно-правові акти можуть бути застарілими.

Порядок обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ 
Міністерства регіонального 
розвитку, будівництва 
та житлово-комунального 
господарства України 
15 серпня 2018 року № 219

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
19 вересня 2018 р. 
за № 1074/32526

ПОРЯДОК 
обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води

І. Загальні положення

Новий порядок призначення і виплати житлових субсидій: що він приніс для ОСББ?

На нашому сайті уже давався загальний огляд Постанови Кабінету Міністрів України №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022", яку Уряд прийняв 27 квітня 2018 року. Тепер пропонуємо розглянути, що зазначені зміни, які набрали чинності з 1 травня 2018 року, принесли для ОСББ. Одразу заспокоїмо: запроваджені на першому етапі монетизації пільг і субсидій підходи принципово залишилися незмінними. Однак є нюанси. Про них - докладніше.

Сторінки