жовтня 2024

“Земельні” історії

Відповідно до звіту Європейського інституту ефективності будівель (BPIE), з початку повномасштабного вторгнення (станом на лютий 2024 р.) в Україні було пошкоджено близько 1,8 млн квартир у багатоквартирних житлових будинках, 220 315 індивідуальних будинків і понад 67 206 місць у гуртожитках. Понад чверть цих об’єктів було повністю знищено.  

Це зруйноване або пошкоджене житло належало 2,5 млн людей. Частина з них змушена була виїхати за кордон чи в інший регіон або населений пункт нашої країни.  Більшість із них мріє повернутися додому – якщо не до свого старого, то до відбудованого на його місці. Однак для цього треба відновити свої будинки. А дехто погоджується отримати житловий сертифікат, відповідно до якого купує нове житло в будь-якому обраному місці.

Особливості підготовки до опалювального сезону 2024-2025 будинків із даховими котельнями

Підготовка до  опалювального сезону 2024-2025 для деяких ОСББ з даховими котельнями Київської області  розпочалася з нової вимоги "Держпраці" під час підписання Акту готовності газового обладнання щодо обов’язку заповнення Декларації відповідності. Чи є ця вимога правомірною по відношенню до ОСББ, які забезпечують утримання спільної сумісної власності,  дахової котельні, шляхом залучення на договірних засадах суб’єктів господарювання ?

Земля як камінь спотикання під час відновлення

Доки земельна ділянка під будинком не буде закріплена за співвласниками, доти забудовники будуть намагатися відібрати цю землю у людей. Передусім у тих, чиє житло знищене або пошкоджене внаслідок дій агресора.

За час війни в Україні пошкоджено або знищено понад 250 тисяч житлових будинків. Мільйони людей опинилися без даху над головою, але мріють відбудувати своє житло. Проте, аби зробити це, потрібно мати не лише документи, що засвідчують право власності на нього, але й на землю. І якщо підтвердити свої права на земельну ділянку під індивідуальними будинками в більшості випадків не проблематично, то з багатоквартирними – зовсім інша ситуація. Співвласники зруйнованого будинку можуть втратити право власності на землю і можливість його відбудувати. А якщо відмовляться від права власності на знищене житло заради отримання компенсації, відповідно до вимог держави, то ризикують опинитися і без нового житла, і без землі. 

Чи можна допомогти цим людям?

“5-7-9” для ОСББ: як карета перетворилася на гарбуз

Спільнота ОСББ у Резолюції VX Форуму ОСББ звернулася до Уряду з вимогою забезпечити виконання обіцяних умов пільгового кредитування:  7% - відсоткова ставка протягом 5 років, сума - до 5 мільйонів гривень на усі енергоефективні заходи та використання чистих джерел при генерації електроенергії.

Чому таке звернення стало необхідним - пояснюю у своєму блозі.

Пільги й субсидії в новому опалювальному сезоні: як ОСББ будувати роботу з ПФУ

Наближається черговий опалювальний сезон, а отже чимало сімей звернеться по призначення житлових субсидій. Нагадаємо, що з 1 грудня 2022 року питанням призначення житлових субсидій та пільг опікується Пенсійний фонд України. Доки ПФУ розбирався з новою задачею, між ним і ОСББ виникали непорозуміння з приводу того, що ОСББ "повинні", а що - ні. Тож саме час підвести підсумки й нагадати, з чим ми входимо в опалювальний сезон 2024/2025 р.р.

3-4 жовтня у Львові відбудеться XV Всеукраїнський Форум ОСББ

3-4 жовтня 2024р. у Львові відбудеться XV Всеукраїнський Форум ОСББ. Захід пройде в рамках Тижня стійкості українських міст – Ukrainian Resilience Week. Упродовж п’яти днів у Львові під єдиним брендом відбуватимуться такі заходи, як IX Lviv Eco Forum, Heat Energy Forum, Форум "Фінансова стійкість та економічний розвиток громад", IX Lviv Eco Forum: Управління відходами, та XV Всеукраїнський Форум ОСББ. Долучитись до трансляції Форуму ОСББ можна буде за посиланням: https://www.facebook.com/rcosbb.lviv