червня 2022

Перевірка теплоізоляційних характеристик «термофарби» в порівнянні з традиційними системами утеплення

Протягом вже багатьох років періодично з’являється реклама чудодійних термофарб, шар в 1-3 мм  якої може нібито замінити 50-100 мм традиційних (пінополістирол, мінеральна вата, і т. д.) утеплювачів. Для спростування чи підтвердження заявлених характеристик було проведено закупівлю найбільш рекламованої термофарби (Lic Ceramic) та зразки традиційних теплоізоляторів (мінеральна вата, спінений каучук, спінений поліетилен). При цьому спінений каучук та мінеральна вата були вибрані нормованої для неопалювальних приміщень величини (50 мм), а спінений поліетилен – нижчої (12 мм) – так як саме такий утеплювач часто застосовують в наших будівлях замість передбачених нормативами.

Висновок за результатами тестів: «термофарбу» не можна розглядати як теплоізоляцію – спостерігається швидке остигання води через значні тепловтрати при чому остигання співрозмірне з неізольованою трубою.

Вебінари з енергоефективних рішень для будівель від Асоціації енергоаудиторів України

Асоціація енергоаудиторів України розпочинає серію онлайн-вебінарів "Енергоефективні рішення для будівель". Перший вебінар на тему "Погоднє регулювання. Індивідуальні теплові пункти. Як працюють. Як налаштовувати. Як контролювати ефективність. Як забезпечити моніторинг ефективності" відбудеться 30.06.2022 об 11:00

ОСББ: зброя, якої не має ворог

У час війни, як і до неї, ОСББ доводить свої переваги над іншими формами управління багатоквартирними будинками. Воно дає співвласникам багатоквартирних будинків чітку організацію управління, локальних лідерів та довіру до них з боку мешканців, фінансову автономію, відповідальність власників житла, тісніші контакти між людьми тощо. Завдяки цьому ОСББ стане одним із локомотивів повноцінного відновлення України після нашої перемоги над ворогом. Війна знову довела, що там, де українці об’єднуються та співпрацюють, вони досягають неможливого. Цим і перемагаємо.

Вирішили не чекати компенсацій. Мешканці Ірпеня будуть самотужки відбудовувати свій багатоквартирний будинок

ОСББ «Титан 2020» вирішило не чекати компенсацій, які невідомо коли будуть, а самотужки розпочинати першочергові ремонтні роботи: «Комісія нам прямо сказала, що компенсація буде тільки після закінчення війни. У нас немає часу чекати, бо людям ніде жити. І до опалювального сезону треба встигнути зробити основні роботи, щоб можна було перезимувати. Решту доробимо пізніше, а якщо компенсація колись буде, то ми направимо її на ремонт чи облагородження території».

Револьверний фонд міст АЕМУ діє у період воєнного стану

Запровадження воєнного стану на території України обмежило можливості фінансування громадами програм підтримки житлового фонду. Казначейство почало працювати в особливих умовах воєнного стану (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/590-2021-%D0%BF#n9). Видатки для реалізації місцевих програм підтримки житлового фонду, зокрема ОСББ, потрапили у так звану третю чергу - категорію «за іншими видатками». Це призупинило виконання згаданих місцевих програм  за рахунок бюджетних коштів.

Проте револьверний фонд міст АЕМУ, як фінансовий інструмент, навіть під час воєнного стану працює надійно та без зупинок. Переважно всі ОСББ, що отримали позики з РФМ АЕМУ, дотримуються графіку повернення коштів. Навіть ОСББ «Піщаного–1» з міста Краматорськ принципово переказує щомісячні виплати для того щоб інші краматорські ОСББ могли скористатися такою ж поворотною фінансовою допомогою.