квітня 2022

Дерадянізація законодавства: закопати труп Житлового кодексу, а не воскрешати його під новою назвою

Житловий кодекс України

Парламент України прийняв Закон «Про дерадянізацію законодавства України». Як пояснив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, реалізація закону серед іншого передбачає обов’язок Кабінету Міністрів України в установлені строки розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проєкти Житлового кодексу України, Трудового кодексу України та  Кодексу України про адміністративні проступки.

І ось щодо Житлового кодексу професійна спільнота має великі питання. Річ у тім, що такий кодекс сам по собі є анахронізмом, пережитком радянського минулого. Дерадянізація законодавства - це визнати Житловий кодекс таким, що втратив чинність. Закопати цей радянський труп. А не воскрешати його під новою назвою.

De-Sovietization of legislation: just bury the Housing Code, don't resurrect it under a new name

Housing Code of Ukraine

The Parliament of Ukraine has adopted the Law "On De-Sovietization of the Legislation of Ukraine". According to Ruslan Stefanchuk, the implementation of the law also requires the Cabinet of Ministers of Ukraine to develop and submit to the Verkhovna Rada of Ukraine drafts of the Housing Code of Ukraine, the Labor Code of Ukraine and the Code of Administrative Offenses.

Meanwhile the professional community has big questions about the Housing Code. The fact is that such a code is in itself an anachronism, a relic of the soviet past. Real de-sovietization of Ukrainian legislation means declaring the Housing Code repealed. Let us just bury this soviet corpse - instead of resurrecting it under a new name.

Відбудова житла та забезпечення житлом: позиція спільноти ПроОСББ

Повоєнна відбудова

Даючи відсіч агресору, українці сьогодні захищають власну землю, демократичні цінності, повагу до людської гідності, законності та приватної власності. І це в корені відрізняє нас від ворожої орди, яка не має ні гідності, ні поваги до свого й чужого життя, ні поваги до своєї чи чужої власності.
У повоєнній відбудові українцям важливо залишитися самими собою. Наше життя після війни має будуватися на тих принципах, які ми захищаємо. Не можна допустити, щоб під час відбудови жадібні бізнесмени й політики розтоптали людську гідність і повагу до приватної власності, яка була і є основою економічного життя українців протягом століть. Тому спільнота ПроОСББ вважає за необхідне стисло висловити своє бачення щодо того, яким чином мають забезпечуватися житлом ті, хто його зараз втратив, а також яким чином має здійснюватися повоєнна відбудова житла. У своїй позиції ми спираємося на проведене внутрішнє обговорення - і в тому числі на позицію тих учасників спільноти, чиє житло нині знищене, але хто мріє про відбудову свого міста.

Огляд судової практики щодо створення і діяльності ОСББ

У триваючій війні росії проти України ми захищаємо не лише свою державу і своє життя, але також цінності - цивілізованості та правової держави на противагу варварству і беззаконню.

ОСББ в Україні завжди відзначалися тим, що стояли на сторожі законності та дотримання правил усіма гравцями. І успішно захищали права співвласників у суді та формували судову практику.

Як допомогти своїм сусідам під час війни?

У довоєнний час ми могли навіть не знати імен наших сусідів. Сьогодні ж вони — наші головні союзники, готові підтримати та поділитися останнім. Добра дія має велику силу. Тож навіть невелика допомога вашим сусідам може неабияк впливати на ситуацію в країні. Пропонуємо покрокову памʼятку, як організувати волонтерську допомогу серед сусідів.