липня 2020

2458 направлено на повторне друге читання: що далі?

17 липня у Верховній Раді України завершилася чергова сесія. Останній сесійний тиждень парламентарі розпочали, серед іншого, з розгляду законопроекту 2458, підготовленого профільним комітетом до другого читання. І - не підтримали його. Законопроект було направлено на повторне друге читання.

Такий результат є цілком логічним. Адже текст законопроекту, підготовлений на друге читання, не вирішував задекларованих авторами завдань, а натомість створював нові проблеми. Більше того, “під шумок” до другого читання в законопроект було включено норми, які цих завдань взагалі не стосувалися, але в яких були зацікавлені деякі монополісти. Мова йде, зокрема, про зміни до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, які з’явилися в тексті на друге читання.

Наголосимо: ОСББ не закликали “валити” законопроект 2458 від самого початку. Після прийняття його в першому читанні ми сформулювали й публічно озвучили свої пропозиції, а парламентарі з різних фракцій їх підтримали та зареєстрували як поправки до законопроекту. Ми сподіваємося, що подані народними депутатами поправки, які відображають позицію ОСББ, будуть враховані профільним комітетом при підготовці законопроекту до повторного другого читання.

Діяльність заради розвитку ринку та захисту клімату має продовжуватися: в Україні німецькі структури визначають напрямок на широкомасштабну модернізацію будинків

В Україні багато чого відбувається в економічній і політичній сферах. У галузі будівництва Федеральний уряд та німецькі компанії виступають за підвищення енергоефективності та захист клімату. Прискорення темпів модернізації житлового фонду є запорукою розвитку ринку. Зараз необхідно продовжити цей процес та визначити вірний курс – також за сприяння німецьких компаній та спонсорів, які вже багато років активно діють в Україні.

Законопроект 2458: до чого тут взагалі МВФ?

Прибічники законопроекту 2458 дістали “козир із рукава” - заявили, що нібито прийняття законопроекту 2458 вимагає ...Міжнародний валютний фонд!

Але ми в ОСББ звикли читати першоджерела. Тому прочитали текст меморандуму з МВФ на сайті Мінфіну. І бачимо, що в дійсності місія МВФ навряд чи взагалі щось знала про існування законопроекту 2458. І що 99% положень законопроекту 2458 ніякого зв'язку з зобов’язаннями перед МВФ не має.

2458, COVID-19 - порушувати не можна виконувати

Нарада в Мінрегіоні по законопроекту 2458. Присутніх до 15 осіб. В масках двоє. Дехто, заходячи в зал, знімає маску.

Символічно, що на нараді усвідомлюють відповідальність за безпеку оточуючих  двоє: я (одна з представників сторони споживачів) і представник “облгазів” (тих, хто за чинним зі споживачем договором з розподілу кожної секунди в цій країни докладає зусиль задля безпеки і безперервності газопостачання). Нас було небагато, але ніхто не запропонував, що можна було сісти через стілець, і цим утворити соціальну дистанцію.

Законопроект 2458: пояснюємо на прикладах

2 липня 2020 року на сайті Верховної Ради України нарешті з’явився текст законопроекту 2458, підготовлений профільним комітетом до другого читання. Раніше ми вже докладно розглядали законопроект 2458, давали до нього свої аргументовані пропозиції, пояснювали його ризики. Але й досі нам кажуть: “То що ж вам не подобається в законопроекті? Чого ви боїтеся? Все працюватиме як слід!” Користуючися тим, що вже маємо “офіційний” текст законопроекту до другого читання, спробуємо змоделювати, як він працюватиме, і пояснити свою позицію на практичних прикладах. Зупинимося лише на найсуттєвішому:

  • моделях договірних відносин і порядку укладання договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку,

  • технічному обслуговуванні внутрішньобудинкових мереж газопостачання,

  • витратах на встановлення і обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії та водопостачання.

Тим, хто нетерплячий, і вже сам читав законопроект, порада: зразу дивіться приклади.