червня 2020

Законопроект 2458 просуває “колективні” договори на ТО будинкових газмереж

Продовжуємо розбирати і пояснювати положення законопроекту 2458. Сьогодні - про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в багатоквартирних будинках.

Колоквіуми агентства dena «Німецько-Українські енергоефективні будинки»

Прес-реліз / інформація про захід

Берлін, червень 2020 року - З нагоди завершення проекту «Німецько-Українські енергоефективні будинки» Німецьке енергетичне агентство (dena) та його партнери запрошують взяти участь у циклі онлайн-колоквіумів щодо потенціалу та майбутнього енергоефективної санації в Україні.

Законопроект 2458: “Прощавайте, індивідуальні договори!”

Кінець індивідуальних договорів

Продовжуємо серію статей, присвячених законопроекту 2458. Сьогодні поговоримо про те, як він фактично ліквідує таку модель договірних відносин щодо надання комунальних послуг як індивідуальні договори.

Зразу уточнимо: формально індивідуальні договори залишаються. Але фактичне їх застосування, в разі прийняття законопроекту 2458, цілком залежатиме від доброї волі й бажання монополіста.

ОСББ як ліки від старих страхів

Можна різними словами називати пам'ять поколінь, але її неможливо ігнорувати.

Вона десь під шкірою.

Волає з підсвідомого - не довіряй нікому. Інакше смерть. 

А потім приходите ви і кажете - давайте створимо ОСББ. 

Просите про довіру.

Тому вам так важко. Ви сколихуєте страхи кількох поколінь. З наляканою людиною говорити неможливо. Вона кричить. І поки вона кричить - єдине що вона чує - власний страх.

Позиція спільноти щодо законопроекту 2458 на засіданні комітету Верховної Ради 25.06.2020

Учора, 25 червня, відбулося засідання засідання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, на якому, серед іншого, розглядалося питання законопроекту 2458 "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг". Я щиро вдячний народним депутатам України за надану можливість і честь представити й пояснити позицію нашої спільноти щодо цього законопроекту. Нижче викладаю тези свого вчорашнього виступу, оскільки, як мені видається, в них вдалося дуже стисло викласти суть нашої позиції та запропонувати компромісні формулювання до законопроекту.

Законопроект 2458: комунальний колапс під красивими гаслами. Чи зупинить Верховна Рада енергоефективність у житлі в інтересах монополістів?

Комунальний колапс

Виглядає так, що за допомогою законопроекту 2458 планують “відкотити” назад більшість реформ у сфері надання житлово-комунальних послуг, реалізованих в останні роки.  Планується зруйнувати чинну систему договорів про надання комунальних послуг, передбачену чинним законом “Про житлово-комунальні послуги”. Планується покласти за замовчанням на самих споживачів відповідальність за технічне обслуговування (ТО) будинкових газових мереж. Планується знову заховати у “братській могилі” тарифу на послугу всі ті складові, які згідно з чинними Законами України “Про житлово-комунальні послуги” та “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” виділені як самостійні платежі та розраховуються індивідуально для кожного будинку.

Третя платіжка за газ: чому і навіщо?

За чинним законодавством відповідальність за безпеку експлуатації внутрішньобудинкових мереж, за їхнє технічне обслуговування і поточний ремонт несуть оператори газорозподільної мережі (ГРМ), в народі - "облгази". Однак облгази вже кілька років, за мовчазної згоди нацрегулятора, ухиляються від виконання своїх обов'язків та шукають способу перекласти цей "головний біль" на самих споживачів у багатоквартирних будинках.

Законопроект 2042 відхилено!

Сьогодні, 5 червня 2020 року, Верховна Рада України не підтримала сумнозвісний законопроект 2042, про який ми неодноразово писали.

За прийняття законопроекту проголосувало лише 187 депутатів із необхідних щонайменше 226 (тих 187, хто підтримав провайдерів, а не ОСББ, можете побачити у результатах поіменного голосування).

Пропозиції спільноти ПроОСББ до законопроекту 2458

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект за №2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Згідно з доданою до законопроекту пояснювальною запискою, він був покликаний спростити укладення договорів про надання комунальних послуг за новим Законом “Про житлово-комунальні послуги” та розв’язати конфліктну ситуацію довкола технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Втім, якщо ознайомитися із тим, що в дійсності пропонує законопроект по суті, то реалізація окреслених завдань виглядає малоймовірною.