вересня 2019

Крок за кроком до модернізованих житлових будинків - з Індивідуальним планом модернізації

В Україні майже весь житловий фонд, збудований в період 1950-1990 років, на сьогодні потребує енергетичної модернізації. Актуальність цих заходів пов’язана не лише з небезпекою проживання у старому житлі, а й через необхідність надійного, доступного і ефективного енергопостачання житла в майбутньому.  У той час негативні наслідки для здоров'я мешканців, які здебільшого обумовлені зношеними системами опалення та вентиляції в житлових будівлях, можуть бути мінімізовані.

Бюджет-2020: чи стала енергоефективність пріоритетом для нового уряду

Кабмін нещодавно вніс до Верховної Ради проект бюджету на 2020 рік. "Економічна правда" з’ясувала, які кошти нова влада планує витрачати на енергоефективність житлового фонду і чи вистачить їх на масштабну енергомодернізацію.

Що робити, коли від ОСББ вимагають відкрити рахунок в Ощадбанку?

Останнім часом у м. Дніпрі (а я думаю таке може відбуватись і по всій країні) до голів правління ОСББ надходять листи від Управління соціального захисту населення, в яких пропонують Об’єднанню терміново укласти  договір з АТ «Ощадбанк», для отримання пільг у грошовій безготівковій формі.

Позиція ПроОСББ: «Теплі кредити» та Фонд енергоефективності.

Із жовтня 2014 року в Україні діє Урядова програма “теплих кредитів”. Водночас, уже 2019 року розпочав свою роботу Фонд енергоефективності. У зв’язку з цим доводиться чути думки, що фінансування “теплих кредитів” із наступного року буде припинене. Спільнота ПроОСББ закликає Уряд і Верховну Раду продовжити фінансування програми “теплих кредитів” у 2020 та наступних роках.

Уряд затвердив правила надання послуги з постачання теплової енергії

На офіційній інтернет-сторінці Кабінету Міністрів України з'явився текст постанови від 21 серпня 2019 р. № 830, якою затверджено Правила надання послуги з постачання теплової енергії та відповідні типові договори про надання послуги для кожної із передбачених Законом України "Про житлово-комунальні послуги" моделі організації договірних відносин.

"Доки се буде?" Кілька слів про довідки щодо зареєстрованих у приміщенні

Хоча абсолютна більшість ОСББ на сьогодні вже давно розпрощалася із картотеками з питань реєстрації фізичних осіб, від об'єднань подекуди досі вимагають надавати довідки / відомості про склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Пераважно такі вимоги походять від місцевих управлінь соціального захисту населення, причому питання стоїть про призначення громадянину житлової субсидії. То чи є в ОСББ правові підстави й обов'язок надавати такі відомості?

Фонд енергоефективності запустився: чи буде попит?

З 3 вересня Фонду енергоефективності розпочинає прийом заявок від ОСББ на проведення заходів  енергомодернізації багатоквартирних будинків

Команда ОПОРИ проаналізувала Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»

Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», затверджена Наглядовою радою Фонду 16 серпня 2019 року відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності»

Безпека газопостачання: що робити споживачам в багатоквартирних будинках

Уже не один рік триває протистояння між споживачами природного газу та операторами газорозподільної системи (вони ж оператори ГРМ, облгази). Масштаб проблеми – уся країна. Ціна – безпека газопостачання багатоквартирних будинків - усіх будинків, не залежно від того, створено у них ОСББ чи ні. Будинків, у яких протягом усіх цих років взагалі не здійснюється обслуговування газових мереж.

За посиланням - дорожня карта для споживачів природного газу в багатоквартирних будинках  по визначенню оператора газорозподільної системи суб’єктом, що здійснює технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання за індивідуальними договорами з індивідуальними споживачами.