травня 2018

Скількома голосами обирати управителя?

Цей блог - на допомогу тим, хто ще не "дозрів" до створення ОСББ, але вже й не може терпіти свого теперішнього управителя чи виконавця послуги з утримання будинку.

У світлі введення в дію з 10 червня 2018 року нового Закону України "Про житлово-комунальні послуги" знову актуалізувалося питання надання послуг з управління багатоквартирними будинками професійними управителями. Хоч ця тема і не має прямого стосунку до ОСББ, але все ж таки формує частину інформаційного простору, в якому ми живемо. І ця частина простору наповнена своїми міфами.

Один із них - міф про те, що для укладення договору з управителем нібито необхідно понад 75% голосів співвласників, а не 50%. Небезпечний він тим, що свобода вибору співвласників знову ставиться під сумнів. Тож спростуванню цього міфу я й присвячую цей короткий блог. Адже насправді ціна на послуги з управління є однією з умов договору з управителем, рішення про затвердження якої приймається більшістю в понад 50% голосів.

Державна казначейська служба України врегулювала питання щодо 1 етапу монетизації

Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) своїм листом від 26.04.2018 № 9-10/381-6910 врегулювала всі питання щодо проведення розрахунків з ОСББ по пільгах та субсидіях.

Казначейство підтвердило погоджену з  Міністерством соціальної політики України позицію про те, що чинним законодавством не передбачено складання актів звіряння розрахунків за надані послуги з ОСББ

Переплати по субсидіях, куди дівати кошти?

Що робити з переплатами по субсидіях після закінчення опалювального періоду? У багатьох виникає це питання і , як правило, питання виникає у ОСББ, які мають дахові котельні, чи виступають колективним споживачем (замовником) житлово - комунальних послуг, у тому числі електричної енергії.

Парламент виступає на сторожі інтересів споживачів газу

Останніми днями Україну накрила хвиля масових відключень газу у багатоквартирних будинках з боку облгазів. Монополісти «малюють» акти про витоки газу і на цій підставі відключають від газопостачання цілі будинки.

Новий порядок призначення і виплати житлових субсидій: що він приніс для ОСББ?

На нашому сайті уже давався загальний огляд Постанови Кабінету Міністрів України №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022", яку Уряд прийняв 27 квітня 2018 року. Тепер пропонуємо розглянути, що зазначені зміни, які набрали чинності з 1 травня 2018 року, принесли для ОСББ. Одразу заспокоїмо: запроваджені на першому етапі монетизації пільг і субсидій підходи принципово залишилися незмінними. Однак є нюанси. Про них - докладніше.